Dieta sportowca – Szukałeś już konkretnej diety? Ja tak i poświęciłem na to bardzo wiele czasu szukając informacji czy to w sieci, książkach, sprawdzając empirycznie czy rozmawiając z innymi ludźmi na ten temat. Po szeregu sprzecznych ze sobą informacji ostatecznie trafiłem na dietę sportowca. Zacząłem ją stosować początkowo z czystą przyjemnością jak pewnych nowych smaków. Nie oczekiwałem żadnych efektów korzystałem z rad zawartych w artykułach z czystej przyjemności nowych smaków i poczucia zdrowej żywności… Efekty przyszły same 🙂 Polecam.

TOPR – Mam olbrzymi szacunek do tego stowarzyszenia. Strona Tatrzańskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego. Ja planując wyprawę w Tatry zawsze wcześniej sprawdzam co pokazują kamery, jaki jest komunikat lawinowy i dopiero planuję wyjazd. Z Tatrami, jak z każdymi innymi górami, szczególnie w zimie – nie ma żartów.

Gabinet  fizjoterapii – Gabinet  fizjoterapii… stomatologicznej…  Nie dajcie się zwieść jednak, Piotr prowadzi gabinet wraz ze swoją żoną i razem zajmują się również fizjoterapią ogólną całego ciała. Nie ukrywam, że właściciel Piotr, to mój bardzo dobry znajomy i chce mu tym wpisem pomóc. Ponadto chce też w jakiś tam sposób odwdzięczyć się za przeprowadzenie rehabilitacji kolana po naderwaniu więzadeł. Wizyta po wizycie z Piotrem czułem się coraz lepiej, więc tak Piotrek to mój znajomy, jednak nie polecił bym go, gdybym nie wiedział, że jest świetnym fizjoterapeutą. Tym wpisem ręczę za jego umiejętności…  Nikomu nie życzę, ale nie oszukujmy się. Narciarstwo to kontuzjogenny sport i zawsze taki będzie.

Chata na Bucniku – Chata na Bucniku usytuowana jest w sercu Beskidu Sądeckiego. Jest to miejsce, w którym można odpocząć w bardzo pogodnej i rodzinnej atmosferze. Gospodarze prowadzący tą miejscówkę to bardzo pogodni i sympatyczni ludzie. Podobno w pierwszej kolejności szukamy ludzi, a nie miejsca więc to jest dokładnie tego przykład. Osobiście polecam miejsce również ze względu na bardzo fajne możliwości wypraw skiturowych grzbietem gór, gdzie po drodze co chwilę otwiera się przepiękny widok na królestwo polskich gór – Tatry. Na stronie bardzo dobrze opisany jest dojazd, a ponadto serdecznie polecam kontakt z gospodarzami w razie jakichkolwiek pytań, aby szybko się przekonać, że warto.

Sebastian Bednarczyk Trener personalny w KrakowieSebastian to kolejna osoba z moich serdecznych znajomych, który jest zawodowym sportowcem (wicemistrz Polski w sprincie), a dodatkowo pasjonuje się dziennikarstwem sportowym. Poza tą stroną prowadzi także portal www.sprinterzy.com. Sebastian prowadzi treningi personalne na najwyższym poziomie, osobiście brałem udział w jego treningach core stability, które są bazą chyba dla każdej dyscpliny.