Twoje ciało to jesteś Ty. To nie jest Twoje narzędzie tylko TY sam. Zadbaj o nie najlepiej jak potrafisz, a odwzajemni Ci się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. W poprzednim wpisie pisałem, aby kochać siebie, czego elementem jest także fakt, aby zadbać o swoje ciało. O zdrowej diecie już pisałem w poście „Dieta sportowca polecając innego bloga gdzie znajdziecie dużo więcej informacji o żywieniu. W tym wypadku chciałbym polecić wam bloga Oli – Cogito Ergo Move. Na stronie znajdziecie szereg informacji o tym jak zadbać o swój kręgosłup, który jest naszym fundamentem. Jeśli zaczyna z nim coś być nie tak, zaczyna szwankować nie tylko ciało, ale także emocje. Czytając artykuły dowiecie się jak się rozciągać i jak ćwiczyć. Co dla mnie jest największą wartością w blogu to fakt, że wierzę w rzetelność zawartych informacji. Sieć przepełniona jest stekiem NIEAKTUALNYCH informacji. Wiem, że Ola systematycznie rozwija swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii.

Są jeszcze dwie rzeczy:

Po pierwsze – uwielbiam, kiedy mężczyźni w swoim gronie wspólnie dbają o swoją męskość, a kobiety razem o swoją kobiecość. Ola organizuje szereg inicjatyw dla kobiet. Polecam serdecznie bloga, a kobietom także zainteresowanie się eventami przez nią organizowanych.

Po drugie – czuję, że działalność dziewczyn prowadzona jest z pasji, a jak powiedział Jacek Walkiewicz na jednym z swoim słynnych wykładów podczas TEDx:

Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest w życiu luksus

Trzymam kciuki za właśnie taki rozwój waszej aktywności.

Od siebie chciałbym jeszcze dodać, że ostatnio odkryłem jogę jako wspaniałe połączenie dbania o własne ciało i emocje. Poranne rozciąganie (za pośrednictwem Cogito Ergo Move) daje mi więcej niż wszystkie po treningowe rozciągania jakie robiłem do tej pory. Polecam serdecznie. Jest jeszcze wiele form dbania o własne ciało… Masaż, taniec, spa, świadomy odpoczynek… Jak jesteś amatorem sportowcem to czasem odpuść trening na rzecz czegoś przyjemnego jak masaż, spa czy jakiegokolwiek innego relaksu. Jak jesteś kanapowcem to RD:-) Itd, itp… Jest masa sposobów, aby zadbać o swoje ciało. Ty sam  wiesz co jest najlepsze dla Twojego cia…. dla CIEBIE.

Linki:

Cogito Ergo Move
Dla tych co siedzą przy biurku

Jeden komentarz

  1. Pingback: DjangoGirls, czyli odwaga i wiara w siebie podczas warsztatów programistycznych dla kobiet – Refleksyjnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *